W maju rusza kolejna edycja kampanii IASC - poszukiwania planetoid. Projekt IASC (The International Astronomical Search Collaboration) jest projektem w dużej części edukacyjnym i skierowanym do młodzieży w różnym wieku oraz miłośników astronomii. Polega on na analizie przekazywanych pakietów zdjęć wykonanych w pewnych odstępach czasu przez 1.8-m Pan-STARRS telescope, który zlokalizowany jest na Hawajach. Dzięki projektowi można zasmakować w byciu naukowcem, a przy okazji odkryć rzeczywiste nowe obiekty Układu Słonecznego. Każdego roku w akcji uczestniczy ponad 700 zespołów z 80 krajów świata. Od startu kampanii w 2006 roku uczestnicy odkryli już ponad 1300 planetoid, przyczyniając się do lepszego zrozumienia i poznania głównego pasa planetoid, a także obiektów położonych poza orbitą Neptuna.

Jeżeli chcesz uczestniczyć w akcji i odkryć własną planetoidę oraz przyczynić się do rozwoju nauki zgłoś się do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego lub po prostu wyślij nam wiadomość email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkiego Cię nauczymy. Akcja kierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich miłośników astronomii.

Wizyta w planetarium

Program na wakacje

OMSA 2019

Słońce (na żywo)

GDK 2019

ISS (na żywo)

PTMA o. Grudziądz

Zorza Polarna

Szukaj na stronie

202680
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
50
109
159
201484
2512
4079
202680
aktualnie gościmy