W sobotę na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbyła się piąta edycja Astro Festiwalu, która przebiegła w tym roku pod hasłem: "Dotknij planet". Jest to nawiązanie do imprezy „Dotknij Księżyc!”, która w ubiegłym roku przyciągnęła do Bydgoszczy liczne grono osób zainteresowanych kosmosem i zjawiskami na niebie.

Podczas 5. Astro Festiwalu pogoda dopisała i można było zaobserwować przez teleskop trzy planety widoczne aktualnie na niebie: Marsa, Jowisza i Saturna, a także spojrzeć na Księżyc. Teleskopy i inny sprzęt optyczny zapewniły ekipy z kujawsko-pomorskich Astrobaz – przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych działających w kilkunastu miejscach w województwie. Wsparcia udzieliło im także Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA).

Wśród atrakcji festiwalu każdy mógł znaleźć coś dla siebie: były prelekcje popularnonaukowe o meteorytach, o robieniu timelapsów w astrofotografii, a także można było wysłuchać opowieści kierownika naszego Planetarium - Sebastiana Soberskiego o wyprawie na zaćmienie Słońca do Indonezji. Ponadto zobaczyć można było także seanse telewizyjnego serialu naukowego „Astronarium” oraz posłuchać koncertu VOICES OF THE COSMOS (VOTC).Program na wakacje

Słońce (na żywo)

ISS (na żywo)

Zorza Polarna

OMSA 2018

GDK 2018

PTMA o. Grudziądz

Szukaj na stronie

142681
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
79
95
672
141205
2511
4295
142681
aktualnie gościmy